Słomki bliższe naturze to na pewno słomki ekologiczne!

W 2015 roku na portal YouTube, trafił filmik, który przedstawiał zranionego żółwia, przez plastikową słomkę. Filmik na którym wolontariusze ratują zwierze zrobił kilkadziesiąt milionów wyświetleń i wywołał debatę na temat szkodliwości plastikowych słomek. Środowiska ekologiczne już od dłuższego czasu namawiają, do zaprzestania korzystania z plastikowych słomek. Idealną zamiennik dla nich stanowią słomki papierowe. W rzeczywistości są to słomki ekologiczne. Są pozbawione wszystkich negatywnych cech, posiadanych przez te wykonanych z tworzyw sztucznych. Jeżeli szukasz tytułowych słomek, koniecznie sprawdź tutaj: https://papierowe.slomki.biz/

Neutralne dla środowiska

Papierowe słomki nie ranią zwierząt! Jeśli nie zostaną poddane recyklingowi, to w ciągu od 6 do 24 tygodni dochodzi do ich biodegradacji, czyli przestają materialnie istnieć. Niestety nie można tego samego powiedzieć o tych plastikowych. Najczęściej z powodu swojej małej wielkości nie podlegają recyklingowi, a ich degradacja zajmuje nawet do 1000 lat. Powoduje to że oprócz zaśmiecania naszej planety, narażają niewinne zwierzęta, na wyrządzenie im krzywdy. Jak to już miało miejsce w przypadku wspomnianego żółwia. Mogą prowadzić nawet do śmierci, w przypadku gdy jakiś ich kawałek zostanie przez przypadek połknięty przez rybę. Słomki ekologiczne dzięki szybkiej biodegradacji nie stanowią żadnego zagrożenia.

Skala problemu

Według większości ekspertów, obecnie naszą planetę zaśmieca aż 8 miliardów ton plastiku. Większość z tych śmieci jest nie podlega biodegradacja. Co gorsze wszelki prognozy wskazują na to że produkcja plastiku podwoi się w ciągu kilku dekad. Może to doprowadzić do tego że widoki pięknych plaż pokrytych śmieciami, przestaną być szokującym widokiem, a staną się codziennością. Morze zwraca nam jedynie to co sami do niego wrzuciliśmy. Według kolejnych prognoz naukowców, śmieci w morzu do 2050 roku ma być więcej niż ryb! Te wszystkie perspektywy nie dają powodów do radości.

Musimy działać

Musimy podjąć konkretne działania. Wiele osób chce zmieniać świat na lepsze, ale zapomina zacząć od posprzątania własnego pokoju. Nie trzeba, podejmować jakiś wielkich kampanii ekologicznych, Wystarczy ograniczyć zakup plastikowych przedmiotów i zamiana ich na ekologiczne odpowiedniki. Idealnym przykładem tutaj są papierowe słomki. Są one neutralne dla środowiska i nieszkodliwe dla zwierząt.