Kardiologia weterynaryjna Toruń

Choroby serca są powszechnym problemem u wszystkich gatunków zwierząt. Klinika weterynaryjna Avimedicus w Głogowie niedaleko Torunia oferuje nowoczesną diagnostykę i terapię zwierząt cierpiących na choroby układu sercowo-naczyniowego, w tym psów, kotów, bydła i innych. Nasi doświadczeni specjaliści posiadają przeszkolenie, wiedzę i umiejętności pozwalające na ustalenie trafnej diagnozy i przeprowadzenie skutecznego leczenia chorób serca u zwierząt, niezależnie od skali dolegliwości. Zajmujemy się również leczeniem psów, kotów i innych zwierząt z zaburzeniami oddychania, których objawy są często podobne do tych występujących przy chorobach układu krążenia.

Nasz zespół, na podstawie dokładnego badania fizykalnego i omówienia historii choroby, ocenia stan zdrowia zwierzęcia i przedstawia plan leczenia, towarzysząc zwierzętom na każdym etapie wracania do zdrowia. Decydując się na klinikę Avimedicus, zarówno ty, jak i twój pupil otrzymacie profesjonalne wsparcie i komfortowe usługi. Przeczytaj dalej, dlaczego kardiologia weterynaryjna Toruń jest tak ważną specjalizacją.

Kardiolog zwierzęcy – Toruń i okolice

Wiele problemów kardiologicznych u zwierząt można kontrolować za pomocą leków przyjmowanych doraźnie lub na stałe. Wśród objawów, które powinny wzbudzić nasz niepokój, są zaburzenia pracy serca i układu oddechowego, w tym: szmery, niewydolność, wrodzone lub nabyte wady serca, zaburzenia rytmu serca (arytmia), zapaść lub omdlenia, kaszel, zaburzenia oddychania i wysokie ciśnienie krwi. Bardzo często w ustaleniu trafnej diagnozy konieczną drogą jest badanie echokardiografem, czyli badanie ultrasonograficzne serca.

Echokardiografia dla zwierząt

Nasz echokardiograf to wysokiej jakości nowoczesny sprzęt do przeprowadzania USG serca u zwierząt. Za pomocą urządzenia uzyskujemy dwuwymiarowy obraz serca, w tym wszystkich czterech komór, zastawek i głównych naczyń krwionośnych. Możemy także ocenić prędkość, kierunek i jakość przepływu krwi. Obraz uzyskany podczas badania echokardiograficznego zawiera o wiele więcej szczegółowych informacji o sercu niż zdjęcie radiologiczne i nie naraża pacjenta na promieniowanie. Badanie echokardiograficzne jest nieinwazyjne i nie wymaga znieczulenia, choć w rzadkich przypadkach może być zastosowany lekki środek uspokajający, np. w przypadku niechętnych do współpracy pacjentów lub u szczeniąt i kociąt.

Weterynarz bada serce psa.

Klinika Avimedicus – umów wizytę

Jeśli uważasz, że u twojego zwierzęcia może występować zaburzenie pracy serca, natychmiast umów was na wizytę w naszej klinice weterynaryjnej Avimedicus w pobliżu Torunia. Pamiętaj, że twoje zdecydowane działanie pozwoli naszym kardiologom na ustalenie trafnej diagnozy i szybszy powrót do zdrowia. Nie zapominaj, że nieleczone choroby układu sercowo-naczyniowego to często śmiertelne zagrożenie życia zwierząt. Jeśli widzisz, że twój pupil szybko się męczy, ma problemy z poruszaniem się i oddychaniem lub wygląda na osłabionego, nie zwlekaj. Już dzisiaj umów was na wizytę — telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej.