Wycieczki Węgry Bieszczady

Wycieczki Węgry Bieszczady to coraz chętniej wyszukiwana fraza w Google. Nic w tym dziwnego, ponieważ ten kraj ma wiele ciekawych i interesujących wakacyjnych miejsc do zaoferowania. Co warto tam zwiedzić i na jaką wycieczkę się zdecydować?

Wycieczki Węgry Bieszczady

Jezioro Balaton

Większość osób kojarzy Węgry z jednym miejscem, a mianowicie jeziorem Balaton. Jest to już kultowe miejsce, które zachwyca nie jedną osobę. Przede wszystkim jest to największe środkowoeuropejskie jezioro, którego długość wynosi aż 77 km. Co więcej, nazywane jest nawet węgierskim morzem. Jego dużą zaletą jest fakt, że położone jest w pięknym otoczeniu zieleni oraz sąsiadującym pasmem gór. Takie połączenie powoduje, że jest to niezwykle urokliwe miejsce. Na wybrzeżu znalazło się miejsce dla wielu kurortów oraz malowniczych miasteczek, w których można na chwilę oderwać się od spędzania czasu nad jeziorem. Warto dodać, że woda w Balatonie również jest ciepłą wczesną jesienią, więc wtedy również można się tam udać.

Stolica kraju – Budapeszt

Kolejnym najbardziej turystycznym miejscem na Węgrzech jest stolica tego kraju, czyli Budapeszt. Przez wielu nazywany jest miastem kontrastów, ponieważ rzeka Dunaj dzieli go na dwie części. Jedną z nich można nazwać bardziej nowoczesną, a drugą zabytkową. Co więcej, znajduje się tam wiele różnego rodzaju budowli z przeróżnych europejskich stylów artystycznych. Budapeszt może pochwalić się jeszcze jedną rzeczą, a mianowicie łaźniami leczniczymi, parkami oraz źródłami termalnymi.

Jest to również bardzo znane uzdrowisko, do której przyjeżdża wiele osób. Co więcej, w Budapeszcie znajduje się przepiękny Zamek Królewski z XIII wieku. Do interesujących miejsc należy również doliczyć Budynek Parlamentu, który jest chyba najbardziej rozpoznawalnym miejscem w tym mieście. Słynie on z tego, że jest jednym z największych budynków parlamentu na całym świecie i jest on porównywalny z tymi w Berlinie oraz Waszyngtonie. Jest to miejsce, do którego warto przyjść w dzień i w nocy, ponieważ gdy jest podświetlony, robi piorunujące wrażenie. Bardziej przypomina pałac niż parlament.

Wycieczki Węgry Bieszczady - wino

Wycieczki Węgry Bieszczady

Ciekawą opcją na częściowe zwiedzenie Węgier są jednodniowe wycieczki z Polski, które ukazują piękno tego kraju. Wśród ich planu można znaleźć zwiedzanie urokliwych miasteczek np. Sarospatak, który znany jest jako Ateny nad Bodrogiem. Co więcej, można wtedy poznać ciekawe przykłady narodowej architektury węgierskiej Imre Makovecza. Zazwyczaj kolejnym celem punktem wycieczki są unikalne węgierskie kąpieliska, które umieszczone są w skalnych grotach. Myślę, że dla większości osób będzie to niezapomniane przeżycie, ponieważ pięknie oświetlone skalne groty i ich korytarze zapierają dech w piersiach. Co więcej, warto wybrać wycieczkę, która łączy w sobie powyższe atrakcje z degustacją wina, ponieważ z tego również słyną Węgry.

Wycieczki Węgry Bieszczady są naprawdę ciekawa propozycja dla osób, które chciałyby poznać, chociaż kawałek Węgier w jeden dzień. Nawet na tak krótkim wyjeździe można poznać częściowo kulturę oraz tradycję tego kraju i co ważne zobaczyć naprawdę interesujące fragmenty Węgier.