Klimatyczne kawiarnie w Krakowie

Kraków jest jednym z najstarszych polskich miast. Na turystycznej mapie Polski zajmuje bardzo ważne miejsce. Może bowiem pochwalić się ogromną ilością zabytkowych miejsc. Do tego w Krakowie każdego roku odbywa się wiele imprez kulturalnych, które przyciągają mnóstwo osób nie tylko z Polski, ale także z całego świata. Na przyjęcie dużej liczby turystów Kraków jest przygotowany naprawdę bardzo dobrze. Na gości czeka bardzo bogata baza noclegowa, na którą składają się nie tylko drogie hotele, ale także hostele i pokoje gościnne. Miasto może pochwalić się także bogatą bazą gastronomiczną. Tworzą ją nie tylko restauracje i pizzerie, ale także mnóstwo kawiarni. Niektóre z nich są naprawdę bardzo klimatyczne.

Kilka słów o historii krakowskich kawiarni

Kawa była napojem znanym w Krakowie już w XVIII stuleciu. Zwyczaj picia tego napoju na mieście narodził się jednak dopiero w następnym stuleciu. Pierwsze kawiarnie zaczęto otwierać w Krakowie w XIX wieku. Ówczesne klimatyczne kawiarnie były nie tylko miejscem, w którym można było wypić filiżankę kawy. Toczyło się w nich bardzo ożywione życie literackie, artystyczne i polityczne.

Krakowskie kawiarnie, które warto odwiedzić

Wyjątkowym klimatem charakteryzuje się bardzo wiele krakowskich kawiarni. Nie da się wymienić wszystkich, które zasługują na uwagę. Warto jednak wspomnieć o kilku, na przykład o kawiarni „Jama Michalika”. Jest to najstarsza (została założona w 1895 roku) restauracja i kawiarnia artystyczna w Krakowie. Kawiarnia jest miejscem niezwykłym, to tutaj zrodził się pomysł na kabaret „Zielony Balonik”. Kawiarnia nie tylko z wyjątkowego klimatu, ale także z bardzo smacznych ciast. W „Jamie Michalika” można delektować się między innymi smakiem tortu czekoladowego lub orzechowego. Kawiarnia „Jama Michalika” mieści się przy ulicy Floriańskiej 45.

Miłośnikom kawy śmiało można polecić kawiarnię „Big Hat of Caffee”. To bardzo malutka kawiarnia, w której goście mogą poczuć się bardzo intymnie. W kawiarni podawany jest przepyszny, aromatyczny czarny napój. Można też zjeść pachnące i chrupiące croissanty. Goście kawiarni mogą posłuchać dobrej muzyki. Bardzo miła obsługa jest dodatkowym atutem.

Kawiarnia „Big Hat of Caffee” mieści się przy ulicy Zwierzynieckiej 15, a więc bardzo blisko od Starego Miasta.

Cafe Lisboa to kawiarnia, której klimat bardzo mocno nawiązuje do tego, który panuje w lizbońskich kawiarniach. Malutka kafejka słynie w Krakowie nie tylko z pysznego, bardzo aromatycznego espresso ale także z kremowych ciasteczek o nazwie pasteis de nata. Kafejka mieści się przy ulicy Dolnych Młynów 3.

Kolejna kawiarnia, którą mogą odwiedzić zmęczeni zwiedzaniem turyści mieści się na piętrze Sukiennic. Właścicielem kawiarni jest filia Muzeum Narodowego. Nazwa lokalu nawiązuje do znajdującego się zw jego zbiorach obrazu „Szał uniesień” Władysława Podkowińskiego.

Miejsc w Krakowie, w których serwowana jest aromatyczna, mocna kawa jest mnóstwo. Wymienione to zaledwie bardzo skromna część. Wymienienie wszystkich klimatycznych krakowskich kawiarni jest niemożliwe.