Stereotypy a moda dziecięca

Jakie najczęściej są ubrania dla dzieci?

Zarówno w znanych sieciówkach jak i mniejszych sklepach napotkać można na stereotypowe podejście do ubrań dla dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych. U chłopców dominują motywy dinozaurów i samochodów oraz kolor niebieski, u dziewczynek landrynkowy kolor różowy przede wszystkim. Nie zwraca się na to uwagi dopóki nie jesteśmy zainteresowani ich kupnem. Są to rzeczy bezpieczne, takie które na pewno znajdą swoich odbiorców wśród rodziców.

Coraz częściej jednak zwracamy uwagę na to co kupujemy, abstrahując od jakości ubrań dla dzieci, na której bardzo i świadomie nam zależy. Teraz wielu rodziców chce, aby ich dziecko po prostu dobrze wyglądało. Wpływ na to ma kilka czynników, przede wszystkim nasz własny gust, który naturalnie odzwierciedla się w ubrankach, jakie kupujemy dzieciom, moda i portale społecznościowe, gdzie chętnie publikujemy zdjęcia naszych maleństw. Zależy nam na oryginalności, nie pozbawiając jednocześnie dziecka jego dziecięcych atrybutów.

moda dziecięca dla chłopców i dziewczynek

Czy warto zrywać z szablonami?

Nie tylko nasz styl odbija się w odzieży naszych dzieci. Żyjemy w czasach, w których odpowiedzialnie pozwalamy naszym dzieciom rozwijać swoje indywidualne cechy charakteru oraz preferencje, również gdy mowa o ubieraniu się. Zależy nam na tym, by kształtować w nich wszelkie cechy osobnicze, by jak najwcześniej stawały się odrębnymi jednostkami. Pozwalamy im okazywać emocje i uczucia, pozwalamy dokonywać różnorakich wyborów.

Dlatego też zaczynamy unikać różów i dinozaurów a stawiamy na rzeczy uniwersalne, niczego nie determinujące. To daje naszym dzieciom poczucie decyzyjności, poczucie, że mają wpływ na swoje otoczenie i siebie.

 

Uniwersalna moda dziecięca

 Ubrania dziecięce nie muszą być nudne i sztampowe. Warto postawić na uniwersalny, klasyczny krój, który sprawdzi się w przypadku każdego dziecka a poza tym nigdy nie wyjdzie z mody. Ciekawe i intensywne kolory pozwolą stworzyć oryginalne zestawy, które można zmieniać w zależności od potrzeby czy aktualnego humoru. Sklep z ubraniami dla dzieci MyBasic to sklep internetowy oferujący właśnie takie ubranie. Szyte są z najwyższej jakości materiałów pochodzących od polskich producentów, co też jest niezwykle istotne dla świadomego konsumenta. Atrakcyjne ceny, które wynikają m.in. z minimalnych kosztów utrzymania firmy (brak powierzchni handlowych oraz pracowników sklepów) oraz możliwość wyboru gotowych zestawów, to kolejne atuty MyBasic. Tworzenie własnych zestawów to dodatkowo świetna zabawa, zarówno dla dorosłych jak i dzieci, które w ten sposób mogą już poczuć, że są odpowiedzialne za własny wygląd.

Sklep ubiera dzieci od wieku niemowlęcego po nastolatków, a ulubiona koszulka naszego dziecka znajdzie się w ofercie sklepu w różnych rozmiarach, więc jeśli dziecko z niej wyrośnie, można kupić identyczną ale większą.