Płytki z cegły w Twojej sypialni

Nie ulega wątpliwości, że wypoczynek i zdrowy sen to najbardziej fundamentalne zasady zdrowego trybu życia. Warto więc zadbać o to, aby Twoja sypialnia przytulna, ciepła i cudownie klimatyczna. Jak tego dokonać? Wystarczy prosty trik. Oryginalna rozbiórkowa cegła to znakomity sposób na urozmaicenie wnętrza. To także najlepszy materiał wykończeniowy do sypialni. Jak zatem sprawić sobie sypialnię, o której marzysz? Sprawdź nasz poradnik!

Zalety płytki z cegły

Oryginalne płytki z cegły (https://e-ceglanafantazja.pl/) w sypialni niosą ze sobą mnóstwo zalet. Ze względu na swoje pochodzenie, a także sposób produkcji, materiał ten charakteryzuje się świetnymi właściwościami izolacyjnymi. Cegła rozbiórkowa świetnie wyciszy Twoją sypialnię od wewnątrz, a jednocześnie wygłuszy bardzo niekiedy uciążliwe dźwięki płynące z ulicy. Pomoże także utrzymać komfort termiczny w pomieszczeniu. Latem będzie doskonale chłodzić pomieszczenie, a zimą zapewni stałą, przyjemną dla organizmu temperaturę.

Cegła na ścianę w sypialni

Klasyczne płytki z cegły rozbiórkowej cegła sprawdzają się zarówno jako dekoracja, jak i podstawowy element aranżacji pomieszczenia. W zależności od Twoich upodobań, można stworzyć naprawdę piękną sypialnię. Jak zatem zaaranżować cegłę w sypialni?

● styl skandynawski

Sypialnia w klimacie rodem ze Skandynawii musi być przede wszystkim przestronna, jasna oraz bardzo przytulna. Cegła na ścianę w odcieniach bieli lub beżu nadaje się do tego idealnie. Meble drewniane, wełniane i bawełniane tkaniny w delikatnych kolorach oraz praktyczne rozwiązania przestrzenne w połączeniu z oryginalną cegłą rozbiórkową to znakomity sposób na wprowadzenie do sypialni prawdziwie relaksującej atmosfery.

● styl loftowy

Płytki z cegły to jeden z podstawowych elementów surowego stylu wielkomiejskiego loftu.  Industrialny charakter pomieszczenia można dodatkowo podkreślić cegłą na ścianie w odcieniach czerwieni. W połączeniu z metalowymi dekoracjami takimi jak szczotkowane aluminium lub mosiądz można stworzyć naprawdę piękną aranżację rodem z filmów Allena.

● styl rustykalny

Styl rustykalny to w uproszczeniu mnóstwo elementów z litego drewna, które wręcz wylewa się z każdego zakamarka domu. To właśnie z tego materiału wykonane jest często wyposażenie sypialni i dodatki w tym stylu. Drewniane belki stropowe, a do tego podłoga wraz z sufitem wyłożone surowymi deskami to także mile widziani goście w takiej sypialni. Naturalna cegła na ścianę prezentuje się w tym przypadku równie wspaniale i nadaje pomieszczeniu historycznego sznytu.

● styl prowansalski

Prowansalska sypialnia, podobnie jak pomieszczenia utrzymane w klimacie wiejsko-rustykalnym, nawiązują przede wszystkim do sielskiego klimatu i domowego ciepła. Są przytulne, wypełnione tradycyjnymi meblami i naturalnymi materiałami.

Kolorystyka sypialni utrzymana w stylu prowansalskim powinna być zaczerpnięta z francuskiego krajobrazu. Właśnie dlatego świetnie sprawdzą się w tym przypadku płytki z cegły w odcieniu beżowym, a także tekstylia w kolorze delikatnego fioletu lawendy oraz meble w piaskowych odcieniach.