Bramki elektromagnetyczne — strażnicy porządku w Twoim sklepie

Okres świąteczny może być dla detalistów przytłaczający, ale administracja centrum handlowego i zespoły ds. bezpieczeństwa mogą zachować kontrolę, planując swoje działania z wyprzedzeniem i stosując najlepsze praktyki w zakresie bezpieczeństwa handlu detalicznego i kontroli ruchu dużej liczby odwiedzających, zwłaszcza w świetle pandemii. Eksperci ds. bezpieczeństwa handlu detalicznego dzielą się w tym artykule kluczowymi wskazówkami dotyczącymi zabezpieczenia sklepów.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację, sprzedawcy detaliczni powinni rozważyć zainstalowanie systemów bezpieczeństwa przy wejściu do sklepu w celu egzekwowania środków bezpieczeństwa i higieny oraz zapobiegania potencjalnym kradzieżom i niebezpiecznym zagęszczeniom tłumu.

Ponadto bramki elektromagnetyczne będą mogły witać klientów i pełnić funkcję ambasadorów obsługi klienta, a Twoi pracownicy mogą w tym czasie zajmować się potrzebami kupujących w sklepie. Bramki elektromagnetyczne mogą posiadać zainstalowane liczniki wejść, aby utrzymać pożądaną liczbę ludzi wewnątrz sklepu, lub skorzystać z wskazówek kierowników sklepów, gdy pracownicy uznają, że wewnątrz jest już wystarczająco dużo osób. W przypadku niektórych sklepów detalicznych warto rozważyć kamery do wykrywania gorączki.

Jak bramki elektromagnetyczne mogą zwiększyć bezpieczeństwo

Warto zachęcać kierowników sklepów do planowania wystaw z punktu widzenia zabezpieczenia przed kradzieżą. Istotną rolę w planowaniu pełnią bramki elektromagnetyczne, za pomocą których łatwo jest ograniczyć ruch w szczególnie ważnych punktach sklepu. Pamiętaj, aby eksponować cenne i małe przedmioty, które mogą potencjalnie grozić kradzieżą, w skrzynce lub w obszarze, który jest ściśle monitorowany i może być łatwo zauważony przez personel kasy. Drogie lub bardzo pożądane przedmioty nie powinny być wystawiane w pobliżu dróg wyjścia.

Wszelkie kłótnie, zamieszki lub głośne kłótnie między parami klientów mogą być zainscenizowane, aby personel odwrócił wzrok, gdy złodziej sklepowy zabiera towar. Jednym ze sposobów na uniknięcie kradzieży rozpraszających uwagę jest przydzielenie wielu ochroniarzy i pracowników sklepów detalicznych do monitorowania różnych obszarów sklepu. W tym celu mogą również zostać użyte bramki elektromagnetyczne, dzięki którym łatwo jest rozdzielić wchodzące razem grupki podejrzanych klientów.

Gdzie rozstawić bramki elektromagnetyczne

Instalacja bramek elektromagnetycznych to bardzo prosta sprawa, ale w wielu przypadkach to właśnie proste rozwiązania wystarczają, aby nie dopuścić do kradzieży lub innego przestępstwa. Kiedy personel jest bardzo zajęty i są tłumy, złodzieje sklepowi mogą zakraść się do pomieszczeń magazynowych. Dzwonek lub sygnał dźwiękowy może powiadomić personel o nieautoryzowanym przejściu przez bramkę magnetyczną. Wszelkie pomieszczenia, w których przechowywane jest mienie personelu, w tym torebki i portfele, również powinno znajdować się w zamkniętym obszarze, który jest zabezpieczony przez bramki elektromagnetyczne.